FARKLI ENDÜSTRİYEL SEKTÖRLERDE TARTIM

LOJİSTİK

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE TARTIM

Verimli bir lojistik sektörü için tartım
Connectivity logistics
Compliance logistics
Speed logistics

Lojistik sektöründe tartı aletleri

Lojistik sektöründe tartımın en bariz örneği, müşterilerin ağırlık bazında ödeme yapması gereken koli ve/veya mektupların tartılmasıdır. Bunlar örneğin postanede gördüğünüz terazilerdir. Ancak tartım, aynı zamanda, ağırlığın kullanıldığı stok kontrolü ve araç yükleme gibi lojistikteki diğer süreçlerin bir parçasıdır.

Lojistik sektöründe neden kaliteli tartım?

Bir mektubu veya paketi tartarken ilk gereksinim, belirtilen ağırlığın güvenilirliğidir. Bu, ödenecek fiyatı doğrudan etkiler ve özellikle mektuplarda ağırlıktaki küçük değişiklikler fiyatta etkilidir. E-ticaret nedeniyle artan paket akışı ile bu paketlerin hızlı bir şekilde ele alınması çok önemlidir. Kaliteli tartım sistemleri, doğruluk ve güvenilirlikten ödün vermeden hızlı bir işleme olanak tanır.

Lojistik sektöründe tartı aletleri ile ilgili yenilikler nelerdir?

Birçok endüstri gibi lojistik sektörü de daha bağlantılı ve dijital hale geliyor. Bu, tartı aletlerinin kolilerin veya stokların ağırlığına ilişkin verileri, envanter yönetimine veya nakliye yönetimine iletmesi anlamına gelir. Bu veriler, tüm sistemi daha verimli ve güvenilir hale getirmek için kullanılır.