FARKLI ENDÜSTRİYEL SEKTÖRLERDE TARTIM

Sağlık sektöründeki tartım aletleri

Sağlık sektöründeki tartım aletleri

Güvenilir medikal terazilerle tedavileri geliştirmek
User friendly health care
Compliance health care

Sağlık sektöründe tartı aletleri

Medikal teknoloji endüstrisindeki ürünler, proseslerin teşhisi, tedavisi, rehabilitasyonu ve optimizasyonu için kullanılır. Verimli ve güvenli sağlık hizmetlerine önemli katkı sağlarlar. Gelişmekte olan ve üreten şirketler, sağlık sektörünün olumlu evrimi için oldukça önemlidir.

Bir hastanın ağırlığı, tüm uzmanlık alanlarında tıpta merkezi bir rol oynar. Diyabetoloji, kardiyoloji, nefroloji, pediatrik ve geriatrik revirlerde veya yoğun bakımda bir hastanın kilosu ve boyu, tıp personelinin teşhis koymada, tedavileri reçete etmede ve ilerlemeyi izlemek için kullandığı temel değerlere aittir. Tıbbi teraziler, hastanelerde en çok bulunan ve kullanılan tıbbi cihazlar arasındadır.

Medikal sahada doğru ve güvenilir teraziler neden bu kadar önemlidir?

Normal bir ortamda, tartıda bir kilo daha fazla veya daha az görünüp görünmemesi neredeyse hiç fark etmez. Ancak tıbbi olarak hastanın tam kilosunun bilinmesi beslenme ve sağlık durumunun (bazen ciddi şekilde zayıflamış hastaların) belirlenmesinde büyük önem taşır. Bireysel ilaçların reçetelenmesi, anestetiklerin dozunun tanımlanması veya sağlık ve yaşamı sürdürme önlemlerinin başlatılması söz konusu olduğunda, terazideki her gram çok önemli olabilir.

Üstelik sağlık hizmetlerinde kaliteli teraziler dayanıklı ve doğru çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, bebek tartıları genellikle birkaç haneye getirilir ve bunların doğru ve güvenilir kalması gerekir.

Medikal teraziler alanındaki yenilikler nelerdir?

Büyüyen dijitalleşmeyle birlikte, artık terazilerin ağırlığı doğru bir şekilde ölçmesi kritik değil, aynı zamanda kendi kendine teşhis ve önleyici bakım da standart özellikler haline geliyor. Yenilikçi teraziler, diğer tıbbi ölçüm sistemleriyle (örneğin hayati veri monitörleri, uzunluk ölçüm cihazları veya vücut kompozisyonunu ölçmek için sistemler) bağlantı kurabilir ve tüm parametreleri doğrudan dijital hasta kaydına veya EMR sistemine iletebilir. Bu, zamandan tasarruf sağlar, verimliliği artırır ve doktorlara ve sağlık personeline hastalarına hizmet etmeleri için daha fazla zaman tanır. Ayrıca manuel aktarım sırasındaki hatalar önlendiği için hasta güvenliği artar.