FARKLI ENDÜSTRİYEL SEKTÖRLERDE TARTIM

Sağlık sektöründeki tartım aletleri

Sağlık sektöründeki tartım aletleri

Profesyonellerin hastalara mümkün olan en iyi bakımı vermesini sağlayan tıbbi teraziler
Weighing the first thing in your life
Weighing senior

Sağlık sektöründeki tartım aletleri

Medikal teknoloji endüstrisindeki ürünler, proseslerin teşhisi, tedavisi, rehabilitasyonu ve optimizasyonu için kullanılır. Verimli ve güvenli sağlık hizmetlerine önemli katkı sağlarlar. Gelişmekte olan ve üreten şirketler, sağlık sektörünün olumlu evrimi için oldukça önemlidir.

Bir hastanın ağırlığı, tüm uzmanlık alanlarında tıpta merkezi bir rol oynar. Diyabetoloji, kardiyoloji, nefroloji, pediatrik ve geriatrik revirlerde veya yoğun bakımda bir hastanın kilosu ve boyu, tıp personelinin teşhis koymada, tedavileri reçete etmede ve ilerlemeyi izlemek için kullandığı temel değerlere aittir. Tıbbi teraziler, hastanelerde en çok bulunan ve kullanılan tıbbi cihazlar arasındadır.

Tıbbi ortamda doğru ve güvenilir teraziler neden bu kadar önemlidir?

Özel bir ortamda, tartıda bir kilo daha fazla veya daha az görünüp görünmemesi neredeyse hiç fark etmez. Ancak tıbbi olarak hastanın tam kilosunun bilinmesi beslenme ve sağlık durumunun (bazen ciddi şekilde zayıflamış hastaların) belirlenmesinde büyük önem taşır. Bireysel ilaçların reçetelenmesi, anestetiklerin dozunun tanımlanması veya sağlık ve yaşamı sürdürme önlemlerinin başlatılması söz konusu olduğunda, terazideki her gram çok önemli olabilir.

Günümüzde tıbbi teraziler, COVID-19 hastalarının tedavisi için önemli olan bilgileri sağlamaktadır. Doğru belirlenmiş vücut ağırlığı, ventilatörleri ayarlamak için kullanılan solunum hacmi hesaplamanın temelidir. Dahası, ağır ve kritik hastalık seyri olan ventilasyonlu hastalar için anestezik ve tansiyon ilaçlarının dozlanması için ağırlık çok önemlidir.

Tıbbi teraziler alanındaki yenilikler nelerdir?

Gelişen dijitalleşme ile birlikte, terazilerin ağırlığı doğru bir şekilde ölçmesi artık kritik değil. Yenilikçi teraziler, diğer tıbbi ölçüm sistemleriyle (örn. hayati veri monitörleri, uzunluk ölçüm cihazları veya vücut kompozisyonunu ölçmek için sistemler) bağlanabilir ve tüm parametreleri doğrudan dijital hasta kaydına veya EMR sistemine iletebilir. Bu, zamandan kazandırır, verimliliği artırır ve doktorlara ve sağlık personeline hastalarına hitap etmeleri için daha fazla zaman tanır. Ayrıca manuel iletim sırasında hatalar önlendiği için hasta güvenliği artar.