FARKLI ENDÜSTRİYEL SEKTÖRLERDE TARTIM

TAŞIMACILIK

Taşımacılık ve lojistik sektöründeki tartı aletleri

Güvenilir tartı aletleri kullanarak güvenli taşıma
Transport service
Transport reliability
Transport durability

Güvenilir tart aletleri ile güvenli taşımacılık

Yolda bir kamyonu tartmaktan gemilerdeki büyük konteynerlere kadar, tartım taşımacılığın kaçınılmaz bir parçasıdır. Taşımacılık, tartımın artan güvenlik, verimlilik ve tüketici korumasına katkıda bulunduğu bir sektördür. Bir yandan, uçağa binerken bavulunuzdaki fazla kilolara ödemek zorunda olduğunuz bedeli tartım belirler. Öte yandan, taşıma şekli ne olursa olsun, aşırı yükleme veya dengesiz yük olması hava, karayolu, demiryolu veya deniz taşımacılığı sırasında sorunlara neden olabileceğinden, güvenliğin artırılması gerekmektedir. Bu nedenle gemiler, trenler, tekneler , araçlar ve yüklenmeden önce konteynerler tartılır. Yol güvenliğini artırmak için yoldaki araçlar yetkililer tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Aynı zamanda aşırı yüklü araçlar kontrol edilerek yol altyapısı bu araçların vereceği hasardan korunabilir.

Taşımacılık sektöründe kaliteli tartım neden önemlidir?

Doğru tartılmayan mallar ve yükler, gemi, tren, uçak ve kara nakil araçlarının aşırı ve dengesiz yüklenmesine sebep olabilir.  Dolayısı ile gemiler konteyner kaybedebilir, araçlar yol altyapısına zarar verebilir ve uçaklar dengeli olmayabilir. Tartım ne kadar doğru olursa yolculuk o kadar güvenli olur, taşıma araçları daha verimli yüklenebilir ve taşıma optimize edilebilir. Bu nedenle taşımacılık ve lojistik sektöründeki tartı aletlerinin doğru ve güvenilir olması hayati önem taşımaktadır. Karayolu taşımacılığı işletmeleri için, hassas tartım sistemi, araçların aşırı yüklenmeden yola çıkmalarını sağlar ve para cezalarını önleyebilir.

Taşımacılık sektörü için tartım aletleri genellikle altyapıya bütünleşiktir ve bu da bunların onarılmasını ve değiştirilmesini zorlaştırır. Kaliteli ekipmana yatırım yaparak, tartı aletlerinin onarılması veya değiştirilmesi gerekme olasılığı azalır. Bu gerekli olsa bile, kaliteli hizmet ortağı bu durumda doğru çözümü bulmaya yardımcı olacaktır.

Taşımacılık sektöründe tartı aletleri ile ilgili yenilikler nelerdir?

Modern tartı aletleri, malların ve araçların daha hızlı ve daha doğru tartılmasına olanak tanır. Karayolu altyapısına bütünleşmiş hareket halinde ölçüm yapan tartım sistemleri, araçların durmadan tartılmasını sağlar. Kolay ve zaman kazandıran bir ölçüm ile sürücülerin bekleme yapması gerekmez. Ayrıca, yükleri daha kolay ve doğru bir şekilde ölçebilen gelişmiş yerleşik tartım çözümlerini vardır. Tüm bu gelişmeler, daha sık ve daha doğru tartım yapmayı mümkün kılarak, taşıma sistemlerinin daha güvenli ve daha verimli hale gelmesini sağlar. Dış açık ortamda çalışan kantarlarda dijitalleştirme,  doğru tartım için risk oluşturmadan önce sensörlerdeki nemi ve korozyonu tespit eder ve hızlı ortam sıcaklığı değişimlerinde doğruluğu korur.